Saviplokid


Saviplokid on põletamata pressitud plokid, mis valmistatakse savi, liiva ja taimsete kiudude segust.


Saviplokke kasutatakse kõige enam sisemiste, mitte kandvate vaheseinte ehitamisel ja välisseinte sisemiseks voodriks. Kandvates seintes saab neid kasutada siis, kui raskust kannab puit- või metallkonstruktsioon. Saviplokid salvestavad toasooja, neelavad päikeseenergiat ning reguleerivad ruumi niiskust, mis muudab nad "hingavate ehitiste" jaoks täiuslikuks materjaliks. Müüritiste kiire kuivamine võimaldab kärmet ehitusprotsessi. Müürid laotakse savi- või lubimördiga. Saviukumaja pakub mitmesuguse tiheduse ja mõõtmetega saviplokke ja -telliseid.

Massiivsaviplokk

Suurema tihedusega plokid, mis sobivad ka kandva konstruktsiooni ehitamiseks, kui koormused ei ole liiga suured. Tänu suhteliselt suurele savi sisaldusele on neil ka savile iseloomulikud omadused rohkem esile tulevad kui kergsaviseinal.

Kergsaviplokk

Väiksema tihedusega plokid, milles kergete lisandite osakaal on suurem ja mida kasutatakse kõige enam sisemiste, mittekandvate vaheseinte ehitamiseks ja välisseinte vooderdamiseks seestpoolt. Kandevseintes saab neid kasutada ainult täidismaterjalina, kandva konstruktsiooni elementide vahel. Kergsaviplokkide eeliseks on nende suurem soojapidavus ja parem helikindlus.

Pakume saviplokke mitmes mõõdus ja erineva mahukaaluga.

MÕÕDUD MAHUKAAL
340 x 170 x 100 mm 300-600 kg/m³; 800-1200 kg/m³; 1200-1800 kg/m³
340 x 170 x 150 mm 300-600 kg/m³; 800-1200 kg/m³; 1200-1800 kg/m³