Miks valida UKU savitooted?

Tänapäeval on tark ehitusmaterjalide valik aktuaalsem kui kunagi varem, sest savi on  jätkusuutlik ja väikseima ökoloogilise jalajäljega ehitusmaterjal. Savikrohv ja teised naturaalsed ehitusmaterjalid on aina rohkem populaarsust kogumas just oma ökoloogilisuse ja jätkusuutlikkuse poolest. Savikrohvi kasutamine elamu ehitamisel loob täiusliku koosluse maja, looduse ja inimese vahel ega saasta keskkonda. Savi on tulele vastupidav, sooja salvestav ja niiskust siduv ehitusmaterjal.

Previous
Next

Savivärv on sametiselt matt ja kergelt struktuurne looduslik värv. Rikkaliku toonivaliku oleme loonud erinevat värvi savisid kombineerides. Segades savivärve omavahel või lisades värvimuldasid, saab ise luua uusi meelepäraseid toone.

Tootejuhend
Toonikaart

Savi stucco on veneetsialikult varjunditerohke imeõhuke viimistluspahtel , mis võimaldab luua kristalselt läikivaid või siidiselt matte pindasid. Vastavalt tehnikale jääb tulemus peegelsile või mitmekülgse mustriga. 

Tootejuhend

Previous
Next
Previous
Next

Savi peenviimistluskrohvides oleme tooni saavutamiseks kasutanud eri värvi savisid. Mahedad ja soojad savitoonid loovad hubase miljöö nii ajaloolisesse kui ka moodsasse interjööri. Iga toon on saadaval kahes erinevas fraktsioonis, andes võimaluse valida meelepärasem tekstuur.

Tootejuhend
Toonikaart

Savi viimistluskrohvi kasutatakse aluskrohvitud pinna ebatasasuste täitmiseks ja tasandamiseks ning struktuurse lõppviimistluse saavutamiseks. Seda võib kasutada ka aluskrohvina pindadel, kus krohvi paksus peab jääma minimaalseks. Sobib erinevate pindade krohvimiseks kuivades siseruumides.

Tootejuhend

Previous
Next
Previous
Next

Savi aluskrohv on savikrohv, mida kasutatakse aluspindade tasandamiseks ja täitmiseks ning krohvikihi kasvatamiseks. Savi aluskrohvi saab jätta soovi korral lõppviimistluseks, mida iseloomustab jäme pinnastruktuur ja kaunis tumepunane toon.

Tootejuhend
Paigaldusvideo – paigaldus pritsiga
Paigaldusvideo – paigaldus kelluga

Ahjusegu on mõeldud tulekollete väliskestade (ahjud, kaminad, pliidid), korstnate, soemüüride ning lesode ladumiseks ja parandustööde tegemiseks sisetingimustes. Sobib nii toorsavitelliste ja põletatud telliste ladumiseks kui ka potikivide täiteks.

Tootejuhend

Previous
Next
Previous
Next

Toorsavi tellis ehk kokkusurutud saviplokk, ehk CEB – compressed earth block on pressitud toorsavist tellis, mis on põletamata. Põletamata toorsavi tellised on savist ja liivast vormitud ehituskivid, mis sobivad kasutamiseks nii kandvate kui ka mittekandvate seinte ehitamiseks.

Cob savisegu on on välja töötatud tugevat savipinnast matkides, sellest on võimalik ehitada maju, valmistada ehitusplokke või kasutada krohvipinnal, et luua kumeraid vorme ja nurkasid. Cob segu sobib hästi ka savimajade renoveerimiseks ja savipõrandate ehituseks.

Previous
Next
Previous
Next

Savi nakkesegu kasutatakse saviseinte renoveerimistöödel. Saviseina taastamisel kaetakse kogu pind vahetult enne krohvimist või täitmist õhukese nakkesegu kihiga. See tagab pinna ja täite vahel ideaalse nakkuvuse.

Tampsavi on savisegu, mida kasutatakse massiivsete seinte ehitamiseks ja savimajade suuremateks parandustöödeks. Tampimise protsess jätab seina pinnale näha iseloomulikud horisontaalsed triibud, mis on sisekujunduses ainulaadsed ja pilkupüüdvad.

Previous
Next