Meist


 

Saviukumaja OÜ on 2006 aastal asutatud looduslikke ehitus- ja viimistlusmaterjale tootev ettevõte kelle juured ulatuvad mitmesse põlvkonda. Vanaisalt isale savimajade ehitamise tarkus ja isalt pojale 40 aastat krohvikogemust on loonud laialdased ja põhjalikud teadmised nii savist kui lubjast. 
Algusaastatel tegeleti nii ehitusteenuste ja krohvimistöödega kuid ka materjalide tootmise ja nõustamisega. Täna on Saviukumaja fookuses kõrge kvaliteediga savi- ja lubjabaasil ehitussegude tootmine, arendus ja müük.

Saviukumaja segude kvaliteeti on kontrollitud Saksamaal Berliini laboris. Kontrollitud on nii savi- kui ka lubjatooted.
Meie savitoodete valikust leiab DIN18947:2013-08 järgi testitud alus-, viimistlus- ja peenviimistluskrohvid kuid ka jaapani krohvitehnikast inspireeritud Stucco mis sobib oma tugevuselt ka põrandate viimistlemiseks. Saksa savikrohvistandardi (DIN) järgi kuuluvad need kõige kõrgema kvaliteediga segude hulka. Segud on 100% naturaalsed, Eesti kõige laiema toonivalikuga ning eripäraks, et tooni saavutamiseks kasutatakse puhtaid savisid. Samuti toodame savist CEB (compressed earth blocks) plokke ning kergsaviplokke erinevateks ehituslahendusteks ning pliitide ja ahjude ladumiseks ahjusegu. Aja jooksul oleme ikka seisnud savimajade säilimise ja selle pärandi hoidmise eest ning tänu sellele loonud ka ernevaid spetsiaalsegusi savimajade renoveerimiseks ja ehitamiseks nii kergsavi kui massiivsavi näol.
Lubja tootevalikust leiab EN 998-1 alusel testitud lubi alus-, viimistlus- ja peenviimistluskrohvid, pahteldamiseks lubipahtli ja krohvi kaitsmiseks lubivärvi. Spetsiaalsed segud müüride ladumiseks ning vuukimiseks, lisaks ka hüdraulilise lubjaga spetsiaalsed soklikrohvid. Pakume ka põrandatele ja seintele Veneetsiast inspireeritud lubi Stuccot kuid ka ideaalselt vannitubadesse või kauniks viimistlemiseks mõeldud Gekolakti mis on inspireeritud Maroko Tadelaktist.  

Kõikide oma segude valmistamiseks kasutame peamiselt päikeseenergiat. Meie siht on pakkuda võimalikult väikese ökoloogilise jalajäljega tooteid mis aitaks parandada ruumi sisekliimat ja tõsta siseruumides õhu kvaliteeti. Saviukumaja eesmärgiks on luua kvaliteetseid savi- ja lubjatooteid ning tutvustada neid kui parimaid ja dekoratiivsemaid ehitusmaterjale mis sobivad ajaloolisse kui ka kaasaegsesse interjööri. Nende laialdane kasutus ja mitmekülgsus on see mis meid nende materjalide juures paelub.

Lisaks segude tootmisele, müüme ka teisi naturaalseid ehitusmaterjale. Oleme Roomaja OÜ ametlik edasimüüja, kes valmistab oma toodangut Saaremaal. Tootevalikus on puitseinte soojustamiseks pillirooplaadid, puitseinte krohvimiseks hõre pilliroomatt ning kodu kaunistamiseks spetsiaalselt valmistatud dekoratiivsed pilliroo- ja pajuvitsamatid.
Meil on partnereid üle kogu maailma. Müüme edasi looduslikke värvipigmente Prantsusmaalt ja Itaaliast ning kvaliteetseid krohvitööriistu.

Oleme suuresti keskendunud tootearendusele. Katsetamises on palju erinevaid tooteid ning pakume lahendusi laias valdkonnas. Oleme välja töötanud lubja ja kanepi plokid ning plaadid. Kanepiluuga segatult on nendest plokkidest laotud seinad soojad, hingavad ning vastupidavad. Samuti on kasutatud mitmetel objektidel meie toodetud lubja või savi baasil soojustuskrohve.
Soovime peatselt pakkuda lahendusi sarnaselt betooni tehnikale, kus seinad ning põrandad valatakse savist. See oleks looduslik lähenemine ehitusele mis on tõusuteel maailmatrend.
Viimase 5 aasta uus trend on ka saviplaadid, mis on lääne-Euroopas laialdaselt kasutust leidnud ning välja on töötatud isegi DIN standard. 
Oma kasutuselt sarnaneb saviplaat kipsplaadile. Saviplaati saab kasutada erinevatel objektidel ja näiteks tehasmajades. Saviplaat kiirendab ehitusprotsessi, sest ei pea ootama krohvi kuivamist. Müüme edasi oma hea Saksamaa partneri saviplaate ning kindlasti hakkab ka Saviukumaja neid Eestis tootma.


Saviukumaja OÜ eestvedamisel käis 2016-2017. aastal rida loodusehitajaid Lääne-Euroopas teadmisi ja oskusi täiendamas. Projekti eesmärk oli tõsta meie kompetentse koolitajatena, avardada silmaringi ja koguda inspiratsiooni. Õpiränded toimusid Prantsusmaale, Itaaliasse ja Saksamaale ning said teoks tänu Erasmus+ programmi toetusele.